Skocz do zawartości

Kilka pytan nowego użytkownika BMW 740i E32


psich1cer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od trzech dni jestem szczesliwym posiadaczem BMW 740 z grudnia 92r. Jako ze nigdy wczesniej nie mialem samochodu tej marki, nie wspominajac o tak wysokim mimo lat modelu chcial bym zdac grupowiczom kilka nurtujacych mnie pytan bez odpowiedzi.

 

Zanim zebralem sie do napisania tego postu poswiecilem przynajmniej kilka godzin opcji szukaj z ktorej spoko sie dowiedzialem ;)

 

1. Przy zakupie auta nie swiecila sie jednak zarowka stopow o czym informowal komputer. Po wymianie zarowki oba stopy swieca sie jak trzeba, jednak komputer caly czas wskazuje "kein bremslicht". Na forum wyczytalem ze czasami sie to zdaza gdy uszkodzi sie czujnik pod pedalem hamulca lub gdy zaroweczki nie sa identycznie po obu stronach. W moim przypadku wszystko wydaje sie byc ok tak wiec pytanie: czy da sie pozbyc tego komunikatu przez jakis reset komputera lub w jakis inny sposob? Jesli tak to jak... ewentualnie jaka moze byc inna przyczyna tego problemu.

 

2. Webasto; szczeze mowiac nawet nie wiem czy moje auto ma ten wynalazek, z tego co wyczytalem na forum oraz na http://bmw7.website.pl/porady.htm wychodzi ze powinien miec jednak za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac oraz czy wystepuje tylko jako modul podgrzewania silnika czy rowniez kabiny - powoli zbliza sie zima wiec warto zainteresowac sie tym tematem. Prosil bym o jakies wskazowki

 

3. Zabezpiecznie samochodu. Fabrycznie (tak mi sie wydaje) mam imobilizer w kluczyku oraz dodatkowy ktory trzeba przylozyc w wyznaczone pole przed opaleniem samochodu. Chcial bym do tego dolozyc jakis alarm z czujkami ruchu w kabinie oraz cos w rodzaju karty zblizeniowej bez ktorej pojaz po przejechaniu kilku metrow zatrzyma sie i narobi halasu. Pytanie jakim alarmem lub calym systemem sie zainteresowac w przypadku mojego auta? Moze ktos ma jakies lepsze doswiadczenia z jakas firma z Bydgoszczy lub okolic ktora ma odpowiednie preferencje?

 

4. Silnik oraz skrzynia. Na ta chwile mam przejechane 188tys km. Przebieg jest w 100% autentyczny. Przed zakupem moim autem jezdzil gosc w podeszlym wieku, mam praktycznie wszystkie faktury za serwis oraz naprawy wykonane w aucie od 95r tylko z autoryzowanego serwisu w Niemczech. Pala sie cztery z chyba pieciu zoltych "kwadracikow" jak przypuszczam informujaych o nastepnym serwisie. Autko jest naprawde w idealnym stanie... tak czy tak wolal bym dmuchac na zimne. Moze powinienem zmienic rozrzad albo olej w skrzyni (automat)? Ostatni wpis w ksiazce serwisowej mam z czerwca tego roku z ktorego wynika ze wszystko co powinno byc zmienione bylo zrobione (w ASO). Moze jednak jeszcze cos....? :)

 

5. Szyby automatyczne. W swoim autku mam podwojne szyby dzieki ktorym (miedzy innymi) jak przypuszczam w aucie jest cicho nawet przy wyzszych predkosciach. Problem polega na tym ze opuszczaja sie dosc wolno. Zastanawia mnie czy bez to ze sa podwojne sa tez ciezsze i moze tak ma po prostu byc? W poprzednim swoim aucie (mazda 626) opuszczaly sie zdecydowanie szybciej. W samochodzie mam klimatronika przez co zaczeto z opuszczania szyb nie trzeba kozystac jednak chcial bym by wszystko chodzilo ok.

 

6. Ogolnie co jeszcze powinienem wiedziec o tym aucie? Bardzo chetnie bym sobie cos o nim poczytal jednak za wiele na google nie znalazlem. Bede wdzieczny za kazdy link lub cos w tym rodzaju.

 

7. Na koniec dla Ciekawskich, pochale sie ;)

http://www.2face.com.pl/pub/bmw/MichaelAuto187.jpg

http://www.2face.com.pl/pub/bmw/MichaelAuto178.jpg

http://www.2face.com.pl/pub/bmw/MichaelAuto177.jpg

 

--

pozdrawiam wszystkich grupowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ładne niepowiem

ten komunikat stopu jezeli żarówka zmiediona ale o takiej samej wartości musi byc to powinien zniknąc z resztą spraw jest wszystko OK rozrządu sie nie wymienia bo masz łańcuch szyby chodzą wolniej niż w innych autach tak ma być webasto to widać na bordzie czy masz włączanie go

a reszte jak sie pojawi dopowie Ci Frank on wie wszystko o 740

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.