Skocz do zawartości

Odma/separator oleju


Pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

W V8 jest zamontowana na tylnej ścianie kolektora ssącego (od podszybia) jest tam kilka śrub które trzymają obudowę. W moim przypadku auto po odpaleniu buchało olejem i słychać było czasem wycie z silnika, poza tym silnik wyrzucał przez wydech duże ilosci oleju na 1000km jakieś 3, 4 litry.
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maxtoto dziękuje za odpowiedź , też mam V8 . Slyszałem też coś o metodzie wyciągania bagnetu kiedy silnik chodzi , tak samo korek się odkręca na chodzącym silniku tylko nie wiem co dalej , może ktoś mi dokładnie opisać te metody ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odma będzie poszarpana pierwsze objawy to nierówna praca fałki, będzie nią lekko szarpać a później wycie i buchanie olejem tego nie da się przegapić wierz mi inaczej nie ma co zaglądac i doktoryzować. Dzięki koledze z forum zaoszczędziłem sobie wymiany uszczelniaczy zaworowych i sprawdzania nieszczelności tłokowych takie opcje przedstawiał mi każdy mechanik z jakim mialem do czynienia to durnie patentowane. Czytaj forum, słuchaj tych ziomków nie daj sobie durnot wciskać te zbuki tylko siano ciągną.
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokladnie to samo co kolega wyzej, na 1000km wezmie mi ze 3 litry oleju....poza tym nie rowno potrafi chodzic, i czuc to na silniku. a v8 powinno stac jak mur:D

korek u mnie ciezko odkrecic od oleju, i wyczytalem gdzies wlasnie ze to moze byc odma. a nie zmienialem nigdy poprzedni wlasciciel rowniez.

no i takze wszyscy mechanicy mowia o uszczelniaczach...heh porownujac koszty 4tys zl za uszczelniacze a 200 za odme??:>

 

tylko mam maly problem....jak ja wymontowac?wiem ze jest z tylu za komora korbowa, ale jak sie do niej dostac?duzo rozbierania?

moze ktos z Was to robil, dacie jakies instrukcje?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem może świszczeć dziwnie i po odpaleniu z rana bucha olejem, odma jest w plastikowej obudowie na tylnej ścianie kolektora ssącego(od podszybia) demontaż jest banalny pod warunkiem że wszyskie śruby są w dobrej kondycji. W moim przypadku dolna śruba sie obrobiła to imbus albo torx i trzeba było kolektor zdejmować a co za tym idzie listwe wtryskową więc się wtedy mocno komplikuje sam się nie odważyłem. Tak czy siak sprawdzenie odmy to postawa w tym przypadku zapewniam cię stary. Powodzenia.
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie sprawdziłem metode z bagnetem . Wyciągłem bagnet zapaliłem silnik i przyłożyłem palec do otworu na bagnet i czułem tylko takie lekkie dmuchanie do góry , czy taki objaw jest prawidłowy ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odma sprawna- nie równa praca silnika po odkreceniu wlewu oleju lub wyjecia bagneta. Zasysanie powietrza przez wlew oleju lub bagnet.

 

Odma nie sprawna- minimalną lub zero reakcji silnika na odkrecenie wlewu oleju bądź wyjecie bagnera, dmuchanie z wlewu oraz rurki bagnetu. Wycieki oleju głównie z pokrywy zaworów. Palenie oleju co za tym idzie dymienie przy rozruchu.

 

Obiawy mogą występować razem lub pojedynczo jest to związane ze stopniem zużycia odmy oraz czasem przez który silnik pracował na uszkodzonej odmie

 

Objawy tycza się jedynie silników wolnossacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wymieniałem komplet,przewody również.I dobrze że kupiłem komplet bo te przewody są już bardzo kruche,że dwa uszkodziłem przy demontażu oraz jeden tan od bagnetu był już pęknięty.Jednak moja jest trochę inna.Najkruchsze były te na kolektorze ssącym.

 

Wysłane z Nexusa 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odme i przewody, czy to w 735/740 czy 728i należy traktowac jak część eksploatacyjną i wymieniac co 50-60 tys km. A już na pewno po zakupie auta (chyba ze mamy dowody ze była niedawno zmieniana).
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.