Skocz do zawartości

wymiana oleju w automatycznej skrzyni 5h30p


hektorek106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś napisze w jaki sposób można pewnie zmienić olej w automacie?mam skrzynie 5h30p z zieloną tabliczką,niby są 2 rodzaje wymian jakaś dynamiczna i statyczna i nie mogę znaleźć konkretnych informacji jak zrobić to krok po kroku,proszę o szczere porady w tym zakresie, zamierzam kupić filtr z uszczelką i ten olej http://allegro.pl/item1178188565.html, z góry dzięki,pozdrawiam i proszę o porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana statyczna :

 

Odkręcasz korek spustowy i zlewasz olej :)

 

Dynamiczna :

 

W zasadzie to samo tyle że na pracującej skrzyni biegów znaczy musi być włączony silnik oba tylne kółka w górze i D i analogicznie to samo :) co w statycznej ot cała filozofia

 

ja tam proponuje udać się na wymianę oleju w skrzyni do kogoś kto to już robił a zwłaszcza jeżeli chodzi o dynamiczną :)

Nie masz co zrobic kasą ??........


Zostań klientem stacji ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wystarczy spuscic olej zdjac miske i odkrecic filtr na gorącym silniku... auto musi tak stac az ostygnie wiec spokojnie szystko scieknie... musi stac az ostygnie gdyz tylko wtedy wlejemy odpowiednią ilosc płynu.. czyli do zeczy wywalamy olej miske i filtr czekamy az ostygnie i przestanie kapac montujemy nowy filtr, nową uszczelke wraz z miską, strzykawką nalewamy oleju az zacznie sie nam przelewac i dopiero wtedy odpalamy auto, odpalając odrazu dolewamy do momentu przelewu... z kołami w górze właczamy kazdy bieg po kolei, i jeszcze raz uzupełniamy olej do momentu przelewu zakrecamy korek i gotowe... samą akcje napełniania skrzyni trzeba wykonac dosc szybko aby skrzynia sie zbytnio nie nagrzałą.. olej pod wpływem temp sie dosc znacznie rozszerza bądz zwieksza swoją objetosc.. dla dokładnej wymiany mozna dodac tylko ze zawsze troche starego oleju zostanie nam w przewodach idących do chłodnicy jak i samej chłodnicy, sposób na to, to rozłączenie układu i wypchanie resztek starego oleju sprezonym powietrzem, czyli na chłopski rozum trzeba dmuchnąc w rurkre.. :D pozdrawiam i sorki za ot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dokładnej wymiany mozna dodac tylko ze zawsze troche starego oleju zostanie nam w przewodach idących do chłodnicy jak i samej chłodnicy, sposób na to, to rozłączenie układu i wypchanie resztek starego oleju sprezonym powietrzem, czyli na chłopski rozum trzeba dmuchnąc w rurkre.. :D pozdrawiam i sorki za ot

Te trochę oleju to tak około 5-6 litrów, bo tyle zostaje w układzie, gdyż nie ma możliwości zlania oleju ze sprzęgła hydrokinetycznego. W cały układ wchodzi w zależności od typu chłodnicy oleju skrzyni pomiędzy 12-13 litrów, a spuścić można 6,5-7,5 litra. Wypychanie z przewodów niewiele daje, lepiej po jakimś czasie dokonać jeszcze jednej, statycznej wymiany...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Witam ,serdeczne dzięki za zainteresowanie tematem tej automatycznej skrzynki, czyli odkręcam korek spustowy.(czyli ten co jest schowany tak głębiej u dołu miski.), spuszczam olej,odkręcam miskę,potem filtr oleju,zakładam nowy filtr i miskę z nową uszczelką oczywiście i uzupełniam olej aż wycieknie tą śrubą u boku skrzyni i przez tą śrubę też chyba nalewam olej i to by było wszystko.?proszę mnie jeszcze poprawić jeśli coś pominąłem co do wymiany statycznej, pytam tak ze szczegółami bo większość mówi że oleju w tej skrzyni się nie zmienia a jak się zmienia to musi to być jakiś konkretny mechanik-zawsze wszystko w buniach robię sam,a teraz zakupiłem E38 w automacie i jestem ciemny co do tych skrzyń.(mój pierwszy automat w życiu.) i nie ukrywam że się boję o tą skrzynię,-jeszcze raz dzięki za porady,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniasz olej nie otworem z boku skrzyni, ale poprzez otwór w dnie miski olejowej. Gdy zacznie przelewać to uruchamiasz silnik i postępujesz według procedury podanej wyżej. A olej w tej skrzyni wymienia się po pierwszych 150tys i potem co każde 100tys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wymiana statyczna :

Odkręcamy korek spustowy i zlewamy olej, następnie demontujemy misę olejową, wymieniamy filtr oleju. Odkręcamy korek wlotowy, wlewamy nowy olej do chwili przelania. Uruchamiamy silnik i dopełniamy również do chwili przelania, zakręcamy korek i po wymianie.

Dynamiczna :

Odkręcamy korek spustowy i zlewamy olej, następnie demontujemy misę olejową, wymieniamy filtr oleju. Wipnamy się w otwory ASB tam gdzie podłączona jest chłodnica ASB, podajemy nowy olej (9,80l) do otworu zasysającego olej a w otwór powrotny do pojemnika ze zuzytym olejem i gdy świeży olej zostanie zazsany wyłączmy silnik, skręcamy przewody i mamy wymianę dynamiczną. Bez sprzętu i doświadczenia proponuję wymianę statyczną.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 lat później...
a1410 a dlaczego przez otwór w dnie miski? Studiuje drugi dzień wymianę oleju w skrzyni bo mam zamiar się za to zabrać. Znalazłem wiele informacji ale Twoja wypowiedź mnie zaciekawiła bo fizycznie wlać olej otworem spostowym jest niemożliwe. Chyba że się mylę więc byłbym wdzięczny za wyjaśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a1410 a dlaczego przez otwór w dnie miski? Studiuje drugi dzień wymianę oleju w skrzyni bo mam zamiar się za to zabrać. Znalazłem wiele informacji ale Twoja wypowiedź mnie zaciekawiła bo fizycznie wlać olej otworem spostowym jest niemożliwe. Chyba że się mylę więc byłbym wdzięczny za wyjaśnienie

Tak wlewa się spustowym. Musisz mieć taką "szprycę" z wężykiem, zasysasz olej z pojemnika i wciskasz tą strzykawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.