Skocz do zawartości

Odma dymienie auta po odpaleniu


derreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie jak w temacie auto robi lekko dymówkę po odpaleniu ciut większą gdy auto odpalone po nocy,przez niecałe 5 sekund pózniej ok.

Wygląda to tak jakby zapchana była odma lub przymarzła (wymieniona około 1 miesiąca temu) było ok.

Zaczeło się tak dziac gdy auto postało parę dni nie palone na mrozie około -20 C i wygląda sytuacja podobnie jak przed wymianą do tego ubytek oleju.

Przez ostatni czas od wymiany robiłem bardzo krótkie przebiegi około 7 km gdy były takie mrozy auto parkowane w blaszaku więc się nie ogrzało, przypuszczam że uto nie było dogrzane i stąd masełko pod korkiem.

 

Olej ubywa jak przed wymianą odmy po wymianie robiłem kilometry i było ok.

Płyn chłodniczy w normie nie ubywa i jest czyściutki

Masło pod korkiem wlewu oleju

 

Moje pytanie czy ta odma mogła się zasyfic?

Czy można by ją przepłukac wodą i wyczyścic przewody?, bo nie uśmiecha mi sie kupywac nastepnego kompletu za około 300 zł po miesiącu.

 

Panowie co myślicie na ten temat auto przy nagłym wyprzedzaniu obroty po 5 tys nie zostawia za sobą żadnych obłoków dymów proszę o poradę, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile bralo oleju przed wymiana odmy a ile po??? nie sadze zeby w tak krotkim czasie byla do wymiany, choc najbardziej zasyfia sie zima szczegolnie robiac krotkie odcinki ,przy niskich temperaturach robi sie maz,dobrze jest jak od czasu samochod zrobi dłuzsza trase i dobrze sie nagrzeje wtedy objaw mazi znika,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.