Skocz do zawartości

Buczenie przy dodaniu gazu 728i


arturo193

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy...może ktoś z Was mial podobny przypadek i nie wydaje mi się,że jest to normalny objaw...otóż na postoju razem z docisnieciem raptownym gazu słychać przez moment takie buczenie a nawet jakby pierdnięcie :mrgreen: w okolicach przy kolektorze ssącym przy takiej skrzynce czarnej przymocowanej do kolektora zaraz przy przeplywomierzu...tylko przez moment potem przestaje,tak jakby jakaś gumka bylą pęknieta i pierdzi przy zaciąganiu powietrza,tak jakby wypuszczać powietrze z balonu przy rozciągnietym wentylku...wiecie o jaki dźwięk mi chodzi.Słychać to tak zaraz przy lince od gazu.Miał ktoś coś takiego przy 2.8 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszła odma ,dokładnie mebrana w odmie , czyli odma do wymiany wymiany, znajduje sie pod kolektorem, okragła a dolna czesc w kształcie gruszki mocowana na 3 srubkach 10, nowa taka odma około 200 zł niedawno wymieniałem u siebie w uzywke szkoda sie bawic bo niewiadomo jaki stan i ile pochodzi , zreszta takie rzeczy zawsze powinno sawac sie nowe tak jak oleje płyny czy tarcze hamulcowe itp,,,, zreszta jesli peła mebrana to musiała od dawna juz byc zatkana odma i nie wymieniana , tak ze nalezy zainwestowac w nowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to być odma, skoro kolega słyszy to bardziej przy (jak to nazwał ) skrzynce, czyli przepustnicy powietrza dodatkowego.

Tam też jest membrana która przy raptownym wciśnięciu gazu otwiera wlot i dopowietrza 1,2,3 i 4,5,6 cylinder.

Dodatkowo przy wejściu w kolektor uczczelniona jest oringiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.