Skocz do zawartości

realna cena zadbanego e38 z zagranicy - ile płaciliście


Michal_sk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w jakim przedziale cenowym, można teraz kupić zadbane e38 z dobrym wyposażeniem, po liftowe a najlepiej 2001rok, silnik 2.8 ale raczej 4.4 w wersji Long

 

przeglądam allegro ale ceny są tak zróżnicowane ,że nie wiem jaka jest realna cena takiego auta (na allegro od 8 tys do 80tys)

 

Auto planuje ściągnąć z za granicy, w oryginalnym stanie, z "niedużym" przebiegiem, serwisowane, jak najmniej właścicieli, wiem że to trudne ale są takie egzemplarze na pewno

 

do auta doliczyć muszę koszty ściągnięcia, zapewne instalację gazowa bo chce mieć przez długie lata więc instalacja w końcu się zwróci (Prins dedykowana do silnika m62)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wydaje mi sie że troche przesadzacie z tymi cenami. Warto jeszcze powiedzieć czy sam zakup czy razem z opłatami w polsce te 19k.

 

Myśle że idzie znaleźć w granicach 2500 - 5000 tyś euro ładne 7

 

Osobiście szukałem w D bmw e38 pół roku.Udało mi się wyrwać za 3100 euro zadbane 735 z 1999r .Auto miało 2 włascicieli . 234 przebiegu. Pół roku bez najmniejszego problemu. Obecnie mam probelm z obrotami na zminym, ale nie powiedziane że w takiej za 7000 tyś euro coś po poł roku by nie wyszło. Za 2 lata bede szukał znów takiej 2001 może 4,4 ?:)

 

Pozdro

.....::: Zaczynaj każdy swój dzień jakby miał swój cel :::....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja się nie chwale ceną bo niska ;) w końcu 1996 - najtańsze auto jakie kiedykolwiek kupiłem dla siebie do jeżdżenia (tańsze niż skrzynia do niego czy skrzynia do renówki) :)

(i jedno z najtańszych na allegro - bo v12 5.4 litra)

 

Ale nie jest igła!, musiałem dołożyć 150pln do naprawy silnika, 26pln do litra oleju "platinium do niemieckich aut" (już wiem gdzie wlać)

i tempomat nie działa, i jakaś wtyczka pod fotelem nawala, i za paliwo już zapłaciłem grubo (z 2x) ponad wartość auta (kupione w październiku 2012) - może czas na gaz za 2.5k pln ;) ?

ale po 12kkm jeszcze ok, generalnie nic nie padło poza tą wtyczką pod fotelem co się rusza, i wyrąbałem CAŁE zawieszenie ale to w kilka h na śniegu @100km/h+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie jest igła!, musiałem dołożyć 150pln do naprawy silnika, 26pln do litra oleju "platinium do niemieckich aut" (już wiem gdzie wlać)

o cholera no to rzeczywiscie nie jest igła ale jak dales pewno z 9000 to juz na pewno po poprawieniu tych strasznych awarii jest igiełka, dobrze że olej do niemieckich aut :mad2: :mad2:

może czas na gaz za 2.5k pln ;) ?

ale po 12kkm jeszcze ok, generalnie nic nie padło poza tą wtyczką pod fotelem co się rusza, i wyrąbałem CAŁE zawieszenie ale to w kilka h na śniegu @100km/h+

 

no pewnie te silniki bardzo fajnie się gazują 2500 to wystarczająca cena :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera no to rzeczywiscie nie jest igła ale jak dales pewno z 9000 to juz na pewno po poprawieniu tych strasznych awarii jest igiełka, dobrze że olej do niemieckich aut

 

Nie jest igiełką, dalej nie znalazłem czasu żeby podjechać do mechanika - ale igiełką nie będzie, ma pęknięcie w plastiku na zderzaku z przodu

 

http://oi45.tinypic.com/2w2hf1h.jpg

 

powiększ obrazek to zobaczysz 2 dziurki po tuningach, zobaczysz ze listewka z przodu na zderzaku jest wygięta o jakieś 3mm i uszkodziło spryskiwacz i nie trafia dobrze w reflektor,

jest tam pęknięcie ledwo go na foto widać na 2cm z przodu, ma wgniecnie z 1.5cm (bez rys) na drzwiach, kupiłem z listewką od tych drzwi w bagażniku (i tam dalej jest ;) )

generalnie te tuningi to były wszędzie na przednim zderzaku też są dziurki tylko 2x mniejsze - widać jako kropki na foto.

 

musiałem odklejać "bad look" i jeszcze mi został do wywalenia spoiler (tylko ktoś śrubami przykręcił) i widać "pewien" napis... z resztą foto lepsze (sorki za jakość):

http://oi50.tinypic.com/9qjzfn.jpg

 

nie 9k za to bym nie dał ;) grubo grubo mniej - to jest auto z wadami (jedną z nich jest dsc II, jak to poprzedni właściciel nazwał, nie hamuje ta trakcja jak gdzie indziej, da się deptać)

 

a i najważniejsze 4 rury z tyłu ktoś wstawił nieorginalne (nowe są to ok wygląda, ale oryginalnie to pod zderzakiem było)

Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no powiem ci kolego że ja bym sie bał dać tyle za auto ale ja i tak nie mogę się wypowiadać bo dałem 15 za auto które nie dosc ze [bAD] a bez wyposazenia, slabe, palące 18 to jescze okazało sie ze prawdopodobnie bylo skladane z 2...zostalem pernamentnie wyruchany no ale coz .... czlowiek mlody uczy sie na bledach byle rama byla zdrowa tam u ciebie i motor....

 

dobra, cena to 6295 pln LOL ;) (ale jak zobaczyłem v12 TANIO to pojechałem, auta szukałem dokładnie 15 minut - z tym że szukałem LS430 a 750 się nawinęło przypadkowo, gdzieś przy filtrach pojemności) było o zgrozo nawet tańsze od safrane którego kupiłem 9 mieś wcześniej za 7900pln (z 14k pln ;) ) i pojeździł 9 miesięcy... (pomimo wpakowania w niego ~6k pln, z +14k pln i

i by jeździł dalej) wyposażenie safrane i bmw identyczne czyli pod fule podchodzą (safrane nie ma el. rolety, bmw nie ma aktywnego wspomagania, obydwa w wersjach bez el. grzanych

szyb - duża wada) elektornika pod spodem się okazuje ta sama "philips dsp navi" i "carminat navi dsp" (xenony reno to znowu z bmw z okolic 1993 ;) ) oki - te sentymenty ;)

 

U mnie auto nie było składane z kilku na 100% (to akurat dobrze sprawdziłem - tz. sprawdzał warsztat a potem mój mechanik jak grzebał i jak grzebał potem z ciekawości), podwozie

spawy wszystko oryginalne, pod maską też, jest szpachla czy nowszy lakier na części nadkola - można przekręcić na "nie walone" ale nic mu się nie pod spodem nie stało, nikt nic tam nie ruszał.

 

Ktoś z sygnetem jeździł bo uszkodził skórę na kierownicy (rej wołomińskie kiedyś - serio) i tuningował auto, silnik był w stanie "uszkodzony" (ale nie bierze oleju) tak kupowałem

tz. czaaaaasami wchodził (np. mój test drive) w stan pale na 6 zamiast na 12 - to naprawiłem za te 150pln (mechanik mój który naprawił silnik mówi że ok, nie widzi żeby coś

nie tak było) rurki poszły i syczało i coś tam jeszcze. reszta ok, zawieszenie ok, wszystko działa każdy guzik, roleta szyby, klamki, szyberdach, nic nie cieknie,

żarówki działały... tylko to było auto od gościa pracującego w warsztacie (od zakupów)... którego musieli tam nie lubić ;) (tak mi mechanik powiedział parząc na siłę

dokręcenia kół ;) ) skrzynia ok.

 

wadą są widoczne pozostałości po śladach "12V" (+tempmat+wtyczka) dziurki po M pakiet dla 7emek, spoiler, wydech, trzeba było wymyć bo podobno kupiłem auto za wcześnie.

(nikt tam w warsztacie tego nie chciał - za to chcieli mi wepchnąć 728 za 2k więcej czy tyle samo)

 

I generalnie to że mało tam było zmieniane a ma ~290kkm na liczniku, większość części oryginalna i nie ruszana... czyli zaraz się może spierniczyć wszystko (na raz).

fotele jeszcze ok nic nie powycierane, ale nie powinno być przy tym przebiegu, za to już ktoś coś woził i na drzwiach widać że nie super nówki (co jak by monitor CRT 22' wozić

po zakrętach, źle zapięty w pasach).

 

No takie coś, ale auta z 1996 są już super tanie, 2001 to co innego

Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że olej do niemieckich aut :mad2: :mad2:

 

A jaki olej ????

 

kurde... żeście mi nie chcieli powiedzieć jak sprawdzić ten stan oleju to dopiero na słuch usłyszałem że się kończy ("stuki na zimnym")....

to dolałem platinium 1l do niemieckich aut 10w cośtam

 

edit: już wiem jak sprawdzić

edit2: tz chyba wiem, ale narazie nic nie stuka

Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie co do cen aut, moja (może i dziwna) filozofia:

 

Ja bym się nie bał kupić "za tanio", stan da się sprawdzić dość dobrze (z 3h sprawdzać, czemu nie)

a reszta to szczęście czy się coś tam z elektroniki "samo" nie popsuje itp... albo skrzynia co widać

że nie rozbierana nigdy padnie.

 

przykład poprzedniego auta, był pech się zrąbało o kilka rzeczy za dużo, za drogich (niby auto jeszcze jeździ)

kumpel w tym samy czasie kupił takie samo auto za 3k (trzy tysiące pln!!!) nie miało GPS fakt (można dodać

za grosze jak ktoś ma czas bo każde auto po 95' roku miało intalację pod gps) , ale miało szybę grzaną i za*ebiste

welurowe (u mnie była skóra niby "bentleyowska" ale welur lepszy) fotele z 14 guziczkami.

moje koszty to ~~14k pln/9mc jego to tylko i wy łącznie te ~~3k pln (nie wiem czy tam klimatronik się zrąbał

i nie naprawiał, ale to totalne grosze). Plus koszty paliwa, oczywiście przekraczające cenę auta po kilku mc.

 

więc cena cena :) reszta będzie na inne rzeczy :), byle tylko nie zgniecione jakoś mocniej (lekko stuknięte

nie wpływa na bezpieczeństwo, puki da się śruby odkręcić, nic nie prostować tylko wstawić nowy element).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ceny 7 transakcyjne 99-00-01 roczniki to 3500 - 5000 euro za 5000 euro znajdziesz igle ale trzeba poszukać prywatnego ogloszenia i właściciela i nawet jak jest wystawiona za 6500 to trzeba jechać i zaproponować 4000 :D potem to juz wojna nerwów :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja sprzedawałem ponad miesiąc temu moją 750 i powiem że wystawiłem ją za śmieszne pieniądze a i tak dzwonili i się targowali(cena 6400pln z nowym przeglądem i ubezpieczeniem na pełny rok). Samochód wymagał drobnych i to naprawdę drobnych poprawek. Przyjechał facet z Ukrainy i oglądał go może 5 minut po czym pojechaliśmy do wydziału komunikacji tablice wykupić żeby mógł go u siebie przerejstrować. Nawet się nie targował. Dzwonił do mnie po kilku dniach że wymienił jedną sondę i przepływomierz i auto lata jak trzeba. Mam zaproszenie do niego na wakacje i ma jeszcze jakieś dziewczyny juz dla mnie hehe
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
http://otomoto.pl/bmw-728-C29004581.html mam do sprzedania igiełka :)

Auto pewnie bite, bo lampa krzywo leży i nerka, albo jestem ślepy... ogólnie ładne e38.

Nie prawdaż że zarejestrowałeś się tutaj by sprzedać swoje auto ? To nie jest forum handlarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa lezy krzywo? Mozliwie wyciągałem obie do zalozenia ledów i możliwe że źle ją spasowałem ale nie rzucilo mi sie to w oczy i dalej nie rzuca.Nerka jest minimalnie obluzowana nie wiem czemu bo auto nie było bite..Wrzucilem tutaj ogłoszenie (pomimo tego ze nie jestem handlarzem) ponieważ chcialem sprawdzić jak według innych stoją cenowo e38ki i postanowilem wrzucić swoją przy okazji może ktos sie nią zainteresuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-728-C29004581.html mam do sprzedania igiełka :)

Auto pewnie bite, bo lampa krzywo leży i nerka, albo jestem ślepy... ogólnie ładne e38.

Nie prawdaż że zarejestrowałeś się tutaj by sprzedać swoje auto ? To nie jest forum handlarzy :)

która lampa krzywo leży bo chyba mam coś ze wzrokiem bo nie jestem w stanie tego dostrzec :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-728-C29004581.html mam do sprzedania igiełka :)

Auto pewnie bite, bo lampa krzywo leży i nerka, albo jestem ślepy... ogólnie ładne e38.

Nie prawdaż że zarejestrowałeś się tutaj by sprzedać swoje auto ? To nie jest forum handlarzy :)

która lampa krzywo leży bo chyba mam coś ze wzrokiem bo nie jestem w stanie tego dostrzec :?:

Drogi Grześku, jak się dobrze przyjżysz to zauważysz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.