Skocz do zawartości

Nowa kierownica w E38?


Drzeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się, czy do E38 da się zamontować kierownicę nowszego typu (jak na zdjęciu). Nie znalazłem żadnych zdjęć takiej E38, więc zakładam, że jeśli w ogóle jest to możliwe, to nie jest to proste.

 

Znalazłem jednak zdjęcie E36 z M-kierownicą z E46:

 

http://italo-dance.de/E32-Forum/MFL_E36.jpg

 

Czyli da się!

 

Pytanie tylko, ile w tym roboty i czy będzie to bezpieczne. Bo prawdopodobnie mocowania nie będą pasować. Problem sprawiać pewnie będzie też elektryka (przyciski) oraz poducha. Mam rację? Ktoś ma jakiś pomysł, jak tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pbr479.photobucket.com/albums/rr153/TxDarth/Paddleshift%20Mod%20and%20wheel/IMG_2613r.jpg

 

podobno jak jest e38 1999 wzwyz pasuje plug and play

Wiem, że poliftowe E39 są plug-and-play z nowymi kierownicami. Ale nie słyszałem, by E38 miała taką możliwość. Czy ktoś może potwierdzić to info?

 

Co ze starszymi egzemplarzami?

 

Na tym zdjęciu widać kierownicę z łopatkami. Czy oznacza to zamontowanie w E38 skrzyni SMG? Do jakich silników dałoby się taką skrzynię podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messix, ja się od Ciebie dowiaduję niesamowitych rzeczy! Czy Ty to wiesz na pewno, czy są to Twoje przypuszczenia na podstawie tego zdjęcia?

 

Bardzo proszę kogoś obeznanego w stronie technicznej takiego przedsięwzięcia o potwierdzenie lub zaprzeczenie i krótki opis problemu, bo możliwość montażu tej kierownicy, podpięcia sterowania do elektroniki pokładowej, poduchy oraz łopatek jest niezwykle kuszącą perspektywą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest p&p. zeby podłaczyc łopatki do steptronika bedziesz potrzegował tasmy od kierownicy z podrzewaniem bo styki od podgrzewania sa zamienne z łopatkami , w m3 jest taka sama tasma, i bedziesz mógł zmieniac biegi :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messix, ja się od Ciebie dowiaduję niesamowitych rzeczy! Czy Ty to wiesz na pewno, czy są to Twoje przypuszczenia na podstawie tego zdjęcia?

 

Bardzo proszę kogoś obeznanego w stronie technicznej takiego przedsięwzięcia o potwierdzenie lub zaprzeczenie i krótki opis problemu, bo możliwość montażu tej kierownicy, podpięcia sterowania do elektroniki pokładowej, poduchy oraz łopatek jest niezwykle kuszącą perspektywą!

 

to sa informacje ktore znalazlem na zagranicznych forach z opisami montazu takiej kiery do e38...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad_740 czyli w takim razie, gdybym poszukiwał E38 i myślał o uruchomieniu łopatek, dobrze byłoby znaleźć E38 z podgrzewaną kierownicą? Dobrze rozumiem?

 

messix skoro znalazłeś opis montażu, podrzuć proszę jakieś linki. Dość długo szukałem info na ten temat, ale nie udało mi się niczego sensownego znaleźć. Tu plus dla Ciebie! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.