Skocz do zawartości

problem z uruchomieniem i pracą silnika 3.5 V8


zielonyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciał bym sie przywitac-jako, ze jestem nowy na tym forum, chociaz czytam Was od kilku miesiecy.

Od razu przejde do rzeczy:

Jakies 6 m-cy temu zakupilem e38 3.5 '97 automat (nie mam inst. gazowej) Po odpaleniu silnik pracowal niezbyt rowno i leciutko szarpal ale za chwile po uzyskaniu temp. wszystko bylo OK (no moze nie byla to idealnie gladka praca) ale generalnie pracowal dobrze. Przyspieszanie tez OK. Jednak wczoraj jadac na prostej drodze z predkoscia ok 100 km/h silnik nagle zgasl i strzelil raz w wydech. Zatrzymalem sie i wylaczylem zaplon a po kilku sekundach znow go odpalilem bez problemu. Dojechalem na miejsce i po ok. 3 godzinnym postoju znow chcialem odpalic i wtedy silnik zaskoczyl i momentalnie zgasl. Kolejne proby odpalenia konczyly sie tak samo tylko doszly do tego strzaly w wydech. W koncu silnik zaskoczyl i normalnie pracowal (przejechalem ok 5 km do domu). Na drugi dzien rano odpalil od razu ale po ok 2 km jazdy zaczal lekko przerywac. Podlaczony zostal pod komputer i wyszly bledy zaplonu na 5,6,7,8 cylindrze. Zamienilem cewki miejscami i nadal wyskoczyly bledy na tych samych cylindrach. Swiece (NGK) byly wymienione 3 m-ce temu i zrobilem na nich ok 3 tys. km. Katalizatory mam usuniete. W czasie ogladania cewek zauwazylem w ich okolicach olej (na jednej glowicy), ktory dostal sie tam spod przepuszczajacej uszczelki pod pokrywa zaworow ale wszystko osuszylem. Silnczek krokowy wymylem i moze troszke rowniej zaczal pracowac ale po ponownym zgaszeniu znowu pojawil sie problem z uruchomieniem silnika-zaskakuje i od razu gasnie a proba utrzymania go na obrotach konczy sie konkretnymi strzalami w wydech i nieco slabszymi pod maska. Czy ktos jest w stanie mi pomoc??? :modlitwa: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Najlepiej pomoże duet = dobry mechanik z jeszcze lepeszym kompem. :mrgreen:

Wg. mnie może to być czujnik położenia wału.

Jednak bez kompa będzie b.trudno a powodów może byc b.wiele. Jeśli auto jest po przejściach to sprawdź wszystkie wtyczki i połączenia modułów, może też było "chipowane" . Zrób też reset kompa.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli dobrze rozszyfrowuje to Twój rejon to Lublin.

Może warto zobaczyć tu:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5738

Edytowane przez marcosz

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano samochod odpalil bez problemu, co prawda pracuje niezbyt rowno tak jak na poczatku ale przejechalem nim kilka kilometrow i teraz zapala normalnie i normalnie jezdzi.Obroty na jalowym ma ok 500-600. Wczesniej zresetowalem kompa poprzez odlaczenie klem na 15 minut. Przez to mam jeszcze wiekszy dylemat bo przeciez samo sie nie naprawilo przez noc :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrocilem z serwisu BMW, na komputerze wyskoczyley bledy:

1. czujnik polozenia walka rozrzadu

2. czujnik temperatury(ten w termostacie)

3. czujnik temperatury 4-pinowy

Wszystkie bledy zostaly wykasowane i po 15 minutowej przejazdzce znowy podpieli pod kompa. Tym razem nie wyszly zadne bledy.

Dojechalem do domu zadowolony.

Po zgaszeniu silnika znowu go odpalilem bez problemu i tak kilka razy.

Za ktoryms razem niestety znowu sytuacja sie powtorzyla i silnik zaskoczyl i od razu zgasl. Dodam ze przed wyjazdem do serwisu rozlaczalem wlasnie te 3 czujniki ktore pozniej wyszly na komputerze.

Teraz czekam az ostygnie i zobaczymy jak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak usterkanie nie minie to jedź na komputer i wymień te czujniki. Szczególnie czujnik połozenia wału bo mi kiedyś własnie auto na urlopie zrobiło numerek. A takie rzeczy lubią wychodzić w najmniej oczekiwanych momentach.
www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No usterka raczej sama nie minie :) wiec cos trzeba z tym zrobic. A nie bardzo usmiecha mi sie wymienianie wszystkich czujnikow po kolei "na farta" bo tak to moge pol silnika wymienic. Na serwis chyba nie mam co liczyc bo oni uwazaja ze jak wykasowali bledy i wzieli za to 100 zł to juz ma wszystko grac. A nie gra :( Moze ktos mial podobny przypadek do mojego i wie jak to ugryźć? :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu nie moge poradzic sobie z tym problemem, zaobserwowalem jednak ze te objawy wystepuja jak silnik jest dobrze rozgrzany-wtedy gasnie a jak chce go ponownie uruchomic to zaskoczy na chwile i od razu zgasnie. Podlaczylismy go od kompa u znajomego w warsztacie na pracujacym silniku i w tym momencie akurat zgasl i pojawil sie blad "czujnik walka rozrzadu". Wykasowalismy ten blad i juz wiecej sie nie pojawil a samochod po rozgrzaniu gasnie. Pomozcie prosze bo w serwisie tylko podlaczyli pod kompa i wykasowali bledy. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu nie moge poradzic sobie z tym problemem, zaobserwowalem jednak ze te objawy wystepuja jak silnik jest dobrze rozgrzany-wtedy gasnie a jak chce go ponownie uruchomic to zaskoczy na chwile i od razu zgasnie. Podlaczylismy go pod kompa u znajomego w warsztacie na pracujacym silniku i w tym momencie akurat zgasl i pojawil sie blad "czujnik walka rozrzadu". Wykasowalismy ten blad i juz wiecej sie nie pojawil a samochod po rozgrzaniu gasnie. Pomozcie prosze bo w serwisie tylko podlaczyli pod kompa i wykasowali bledy. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chociaz go sprawdz,albo podmien z innego auta.

Jezeli ten czujnik jest uszkodzony,to na pewno pojawis sie blad.

Jezeli nie masz zaufania do kmpa,to po co go podpinasz do sprawdzenia?

Uzywka na pewno kosztuje mniejsze pieniadze.

Juz wiecej sie z Toba nie bede uzeral :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, ze ten blad pozniej sie nie pojawil a auto tak samo sie zachowuje jak wczesniej. Nie chce zbyt pochopnie wymienic tego czujnika poniewaz kosztuje on 400 zł.

 

Mialem kiedys ten czujnik tez uszkodzony. Objawy byly inne, gdy zapalilem silnik i depnalem gazd do dechy np. na jedynce lub dwojce to w pewnym momencie przeryuwal jak glupi. i wciaz tak bylo jak jechalem i depnalem gaz do konca. Wymien ten czujnik masz na bank uszkodzony. Mam ten sam silnik i ten sam rocznik. On pracy silnika raczej Ci nien porawi ale auto nie bedzie Ci gasnac. zaplacilem za niego wtedy 360 zl.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tobie ten blad wyskakiwal po podlaczeniu do komputera? Bo u mnie tylko raz sie pojawil po podpieciu do kompa a pozniej juz nie wyskakiwal.

 

Tez mi go skasowali, ale i tak sie pojawil. Na 100% jest uszkodzony, nie zawracaj sobie glowy, tylko go po prostu wymien. Nie widze innej mozliwosci.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz ze nie wystepowal regularnie podlaczasz auto do kompa ?

 

moze byl i 2 raz?

 

jak raz wystapil to chyba cos jest nie tak

 

Tak, autko podlaczalem przez caly tydzien u znajomych w warsztacie dwa razy dziennie, i wiecej ten blad sie nie pojawil. Tylko raz w momencie jak silnik sam zgasl.

 

Chyba poslucham waszej rady i wymienie ten czujnik. Trudo, co robic.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.