Skocz do zawartości

Ogrzewanie wnętrza z włączoną Klimą


kumbasy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje pytanie dotyczy ogrzewania kabiny (lecz nie Webasto tylko standardowym ogrzewaniem) przy włączonej klimie. Mianowicie nie mogę uzyskać ciepłego powietrza z nawiewów, bez względu czy na zewnątrz jest +15 stC czy więcej, z nawiewów cały czas leci lodowate powietrze. Nawet jak ustawię na obu zegarach temp 28 stC to dalej nic, ledwie lekko ciepłe, a powinno walić gorące.

 

Nie wiem czy taki układ w BMW jest możliwy- włączona klima i ogrzewanie na około 26 stC? Miałem mercedesa E (210, 1998) i tak dało się zrobić, nigdy w nim nie wyłączałem klimy...

 

W e38 już został wymieniony czujnik temp w panelu i nie pomogło. Dodam, że oba zawory ogrzewania otwierają się i działają, bo jak jeżdziłem dzień bez panela sterowania (wtedy w nim wymieniali czujnik) to w aucie nie dało się wytrzymać z gorąca...

 

Będę wdzięczny za wszystkie pomysły, głupie też...

 

E38, 1999, klimatronik 2 strefowy.

Dzięki i pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno grzać. Parownik klimy i nagrzewnica to dwa niezależne wymienniki ciepła. Parownik klimy jest przed nagrzewnicą, zatem schłodzone i osuszone przez klimę powietrze, przepływając przez nagrzewnicę powinno się ogrzać. Jeśli bez włączonej klimy, masz normalne ogrzewanie, może oznaczać to np. że sterownik układu, przy włączonej klimie, nie pozwala się otworzyć elektrozaworom do końca.

W e32, system IHKA, który jest protoplastą klimatronika, reguluje temp zadaną pokrętłem przy pomocy elektrozaworów. Jeśli więc masz włączoną klimę, ale chcesz mieć 20 stopni, to system 'zrobi ją' wpuszczając wodę do nagrzewnicy a nie wyłączając kompresor. Klima w e38 jest znacznie bardziej zaawansowana technicznie i udoskonalona, ale na zdrowy rozum, wydaje mi się, że działa na podobnej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.