Skocz do zawartości

Felgi 19" OEM Styling 230


kuchar1685048348

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule tematu chodzi o oryginalne felgi styling 230 produkcji BBS dla BMW od modelu E91.

Ich parametry to: SZEROKOSC FELG tył: 9x19/ET39 EH2+

 

konkretnie chodzi mi o felge tylną.

Mam te felgi w modelu E46 Touring z oponami z tyłu 235/35/19 lecz opona jest wg. mnie troche zbyt bardzo naciągnięta i przy tej szerokości felgi założyłbym opone o szerokości 245.

Czy jeżeli założę szerszą opone nie będzię przpadkiem ocierać o nadkole od środka ?? (zawieszenie M pakeitowe więc troche niższe ale to znaczenia nie ma). Poprzedni wlaściciel twierdził, że szersza opona niż obecna na tak szerokich felgach z tym offsetem (ET) ociera o nadkole.

 

Ma ktoś felgi w E46 o takich parametrach ? 9" szerokości z ET39 ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i być może takie założę na tył (gdyż jak pisałem do tej pory miałem tam 235/35/19 i sa troche za bardzo naciągnięte wg. mnie).

 

pytanie tylko czy odczuje jakąkolwiek różnice w osiagach pomiędzy oponą 235 a 255 ? i w komforcie ? (o ile na takich walcacach z M-pakietowym zawieszeniem przy takiej wysokości opony można mówić o komforcie...). silnik to M47N2 150km/330nm seria i jakoś specjalnej różnicy nie ma po zmianie z 19" na zimowe 16" chyba, że w dolnym zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ja mam komplet takich felg oryginalnych BMW styling 230 od modelu E91.

Pytałem o tylne felgi i podałem ich parametry w celu dowiedzenia się czy felga 9" z ET39 i oponą 255/30/19 nie będzie przypadkiem ocierała o nadkole tylne w modelu E46 Touring ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ja mam komplet takich felg oryginalnych BMW styling 230 od modelu E91.

Pytałem o tylne felgi i podałem ich parametry w celu dowiedzenia się czy felga 9" z ET39 i oponą 255/30/19 nie będzie przypadkiem ocierała o nadkole tylne w modelu E46 Touring ?

 

Duzo zalezy od opon, ktore wybierzesz. Jezeli beda to opony z zaokraglona scianka boczna to bedzie ok (np. FK 452). Ogolnie szerokosc i ET sa poprawne, nie jest to nic ekstremalnego do tego modelu, szczegolnie gdy masz seryjne zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zawieszenie to fabryczne M-pakietowe S226A (SPORTS SUSPENSION SETTINGS) wiec niższe niż seria (nie wiem ile) ale znaczenia to nie ma... bo nawet jeżeli zawieszenie jest normalne to koła i tak powinny być dobrane tak by chować sie w nadkola przy obciążeniu i nie ma prawa nic ocierać.

 

dlatego pytałem o felge 9"x19 ET39 gdyż dostałem informacje, że taka felga z oponą 255/30/19 (chodzi o szerokośc felgi i jej ET nie o wysokosć/średnice całego koła) ociera od nadkole w modelu E46 Touring. (w tej chwili mam naciągniętą opone 235/35/19 i powiem szczerze, że rzeczywiście jest blisko nadkola) - ja wiem, ze odpowiednie opony to przód- 225/35/19, tył-255/30/19 ale jednak felgi OEM felgi do E46 (akurat 18" z troszke wyższą oponą ale pomińmy to) mają offset większy niż 39 w tych moim felgach od E90tki.

 

jeśli jest ktos na 100% pewny to prosił bym o potwierdzenie gdyz potem zwrot opon pewnie możliwy nie będzie a chcę 255 z tego względu, że 235 jest troche za wąską guma na felge o szerokosći 9".

 

 

aha i jeszcze jedno. Jeździ ktoś na Falkenach FK452 wspomnianych powyżej przez usera Vermilion ?? szukam teraz opon i cenową te wypadają baardzo dobrze. (interesuje mnie opona, która po suchym będzie lepiła coś jak Uniroyal RS2 czy Yokohama Parada Spec-2 itp. - czy FK452 jest konkurencyjna ?)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez !kuchar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cześć

na tył jednak trzeba zakładać opone 235/35/19 gdyż 255/30/19 czasami może ocierać o wewnętrzną cześć nadkola (rantu nadkola). - taką informacje dostałem od kolegi z innego forum BMW, który ma te felgi w modelu E46 coupe i ma właśnie opone 255/30/19 z tyłu. Dodał też, że ociera tylko wtedy gdy posadzi 2 osoby z tyłu.

 

także wg. mnie to zupełnie wyklucza opone 255 nawet gdyby miała mi otrzeć raz na tysiąc kilometrów.

zakładam 235 jak było bo w zasadzie było dobrze. (jak widać na fotce)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

na tył jednak trzeba zakładać opone 235/35/19 gdyż 255/30/19 czasami może ocierać o wewnętrzną cześć nadkola (rantu nadkola). - taką informacje dostałem od kolegi z innego forum BMW, który ma te felgi w modelu E46 coupe i ma właśnie opone 255/30/19 z tyłu. Dodał też, że ociera tylko wtedy gdy posadzi 2 osoby z tyłu.

 

także wg. mnie to zupełnie wyklucza opone 255 nawet gdyby miała mi otrzeć raz na tysiąc kilometrów.

zakładam 235 jak było bo w zasadzie było dobrze. (jak widać na fotce)

 

Zaloz 235/35R19, pamietaj o odpowiednim indeksie nosnosci (min. 91). Coupe ma szersze tylne nadkola, dlatego mozna tam zalozyc 255/30R19 i przycierki sa sporadyczne, w sedanie/touringu sprawa wyglada inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie to fabryczne M-pakietowe S226A (SPORTS SUSPENSION SETTINGS) wiec niższe niż seria (nie wiem ile) ale znaczenia to nie ma... bo nawet jeżeli zawieszenie jest normalne to koła i tak powinny być dobrane tak by chować sie w nadkola przy obciążeniu i nie ma prawa nic ocierać.

 

dlatego pytałem o felge 9"x19 ET39 gdyż dostałem informacje, że taka felga z oponą 255/30/19 (chodzi o szerokośc felgi i jej ET nie o wysokosć/średnice całego koła) ociera od nadkole w modelu E46 Touring. (w tej chwili mam naciągniętą opone 235/35/19 i powiem szczerze, że rzeczywiście jest blisko nadkola) - ja wiem, ze odpowiednie opony to przód- 225/35/19, tył-255/30/19 ale jednak felgi OEM felgi do E46 (akurat 18" z troszke wyższą oponą ale pomińmy to) mają offset większy niż 39 w tych moim felgach od E90tki.

 

jeśli jest ktos na 100% pewny to prosił bym o potwierdzenie gdyz potem zwrot opon pewnie możliwy nie będzie a chcę 255 z tego względu, że 235 jest troche za wąską guma na felge o szerokosći 9".

 

 

aha i jeszcze jedno. Jeździ ktoś na Falkenach FK452 wspomnianych powyżej przez usera Vermilion ?? szukam teraz opon i cenową te wypadają baardzo dobrze. (interesuje mnie opona, która po suchym będzie lepiła coś jak Uniroyal RS2 czy Yokohama Parada Spec-2 itp. - czy FK452 jest konkurencyjna ?)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.