Skocz do zawartości

wymiana czujnika walka rozrzadu


mario1200

Rekomendowane odpowiedzi

witam bylem ostatnio na komputerze i wyskoczyl mi blad czujnika polozenia walka rozrzadu i rzeczywiscie ma to uzasadnienie bo od jakiegos czasu strasznie slabo mi sie zbiera na nizszych obrotach i troche duzo pali ale czy ktos powie mi czy ciezko sie to wymienia ,gdzie on wogule jest ten czujnik ,prosze o jakies wskazowki dzieki bmw e39 520i 2.0 99 rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje poszukać ci na forum temat wiele razy przerabiany wystarczy wpisać w szukaj czujnik walka rozrządu i mamy wiele tematów:

 

viewtopic.php?f=72&t=126802&hilit=czujnik+po%C5%82ozenia+wa%C5%82u

viewtopic.php?f=72&t=158874&hilit=problemy

viewtopic.php?f=72&t=110173&hilit=gdzie+znajduje+si%C4%99+czujnik+po%C5%82o%C5%BCenia+wa%C5%82u%3F

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

 

btw zmien tytuł bo admin coś w złym humorze ostatnio :shock:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj kolego szukaj bo kariery nie zrobisz...

 

wymiana do najtrudniejszych nie nalezy( przynajmniej w m52b28, fachowcem nie jestem wiec nie wiem jak w innych motorach) jeden koniec czujnika masz przy vanosie po lewej stronie, drugi koniec- z wtyczka- siedzi pod dolotem( jesli sie myle poprawcie, mowie jak jest u mnie). Ja przy wymianie odkrecalem pokrywe filtra oleju zeby byl lepszy dostep pod kolektor- tylko zaslon puszke filtra oleju zebys przypadkiem nie zgubil tam czegos.

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kolego "mario1200" wszystko byłoby ok gdybyś napisał który czujnik padł. masz auto z '99 więc wnioskuję że jest to już m52TU czyli podwójny vanos czyli masz dwa czujniki tzw ssący i wydechowy. czujnik wydechowy nie ma żadnego przewodu tylko podłącza się go do wtyczki która jest w aucie natomiast czujnik ssący ma przewód który należy podłączyć jak napisał kolega "szczrz".

jeżeli masz błąd nr 18 (signal camshaft sensor outlet) to jest to czujnik wydechowy a błąd 65 (signal camshaft sensor intek) czujnik ssący (też to przerabiam dlatego się oreirntuję :)

według realoem mamy ten sam silnik więc to powinno Tobie pomóc

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR11&mospid=47552&btnr=11_2170&hg=11&fg=15

 

i tak nr 5 to wydechowy a 18 ssący.

ssącego jeszcze nie wymieniłem chociaż po wymianie wydechowego pokazał sie błąd ale ten wydechowy jest przykręcony na jedna śrubkę imbusową.

 

pozdrawiam

Edytowane przez jack daniel's
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ze ktos sie zainteresowaal moim postem tylko ze teraz nie wiem juz sam ktory to czujnik walnąl na wydruku z komputera jest dokladnie napisane cytuje : P1519 Probable cause; Wiring,connector,mechanical fault,camshaft position (CMP) actuator,camshaft position (CMP) sensor,crankshaft position (CKP) sensor ECM . Czy ktos jest w stanie to rozszyfrowac ????? bo z tego co znam angielski to jest napisane ze to prawdopodobnie ktorys z tych czujnikow ale jest wskazane konkretnie a najgorzej ze to nie ja bylem na tym kompie tylko poprzedni wlasciciel a ja mam tylko wydruk po nim i musze jakos teraz sobie radzic .DZIEKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jeżeli ssący to numerek 18 z realoem ale z tego co widzę masz napisane "crankshaft position (CKP) sensor ECM " gdzie crankshaft to czujnik położenia wału korbowego więc może i przy tym coś być nie tak.

myślę że dobrze byłoby abyś podjechał na komputer sobie i raz jeszcze zdiagnozował na spokojnie autko najlepiej u kogoś kto zna i rozumie BMW. chyba nic więcej nie pomogę może tylko tyle że jak już pewnie nie raz przeczytałeś lepiej wstawić oryginalną używkę niż nowy zamiennik.

 

pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.