Skocz do zawartości

Tylna klapa Touring


marcin_no

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem temat całkiem niedawno masz tu linka: viewtopic.php?f=72&t=104241" target="_blank" target="_blank

Jeżeli chodzi o diagnozę to sprawdź na początek, które siłowniki są bardziej zużyte szyby czy klapy. Nie ma sensu dobierać się do tych siłowników bez zakupionych nowych na wymianę.

Nie będzie problemu z zakupem siłowników do szyby np. na alledrogo lub w innych sklepach z częściami, jeżeli diagnoza wskaże na siłowniki klapy to będziesz miał problem z zakupem w w/w miejscach no i koszty z tego jak przeliczyłem cenę z realoem dużo wyższe ok.250zł (dlatego temat zawiesiłem, aż do znalezienia czegoś w rozsądniejszej cenie)

W moim przypadku wymiana siłowników szyby znacząco poprawiła podnoszenie się całej klapy więc odpusiciłem sobie szukanie siłowników klapy.

Wymiana siłowników szyby wygląda na ciężką do wykonania, ale mój przykład pokazuje, że da się to zrobić bez większych problemów. Co do wymiany siłowników klapy nie mogę się wypowiedzieć bo tego nie robiłem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymianielam w moim poprzednim touringu (528)0 silowniki klapi i szyby, tak jak kolega napisal jeden zestaw dostaniesz na allegro, a drugi kupilem w ASO, nie pamietam ile to kosztowalo, ale cena byla w miare zjadliwa, zreszta nie bylo innej opcji bo co poradzisz jak musiszz klape podtrzymywac glowa bo inaczej leci :D

Sama wymiana jest dobrze robic w dwie osoby - wtedy latwiej mozna uregulowac sama klape po wymianie silownikow, jest z tym tez troche pracy - trzeba troche pastykow porozbierac zeby sie dostac do mocowan silownikow.

Powodzenia - do odwaznych swiat nalezy :)

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.