Skocz do zawartości

Jak wyciągnąć kierunki przednie w e38 ??


Maros76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę wymienić kierunkowskazy przednie w e38 94'... lampy ksenon ... pytanie jak ruszyc te dwa "ząbki" co trzymają kierunek z lampą - śrubę w błotniku znalazłem ... ale nie wiem jak ruszyc dalej.

pozdr.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego.

Aby wyciągnąć kierunki musisz ściągnąć przedni zderzak. Ja u siebie musiałem tak zrobić bo mam V12 i ciężko się dostać. Może u Ciebie nie będzie takiej potrzeby. Na dole pod zderzakiem masz dwie śruby ( torks bodajże 50 lub 52 ). Musisz także odkręcić chlapacze ( klucz 8 ). Patrząc od góry na kierunek będziesz widział poprzez mały otwór śrubę która trzyma kierunek z lampa. Odkręcasz tą śrubę i wypychasz kierunek. Chce tylko dodać że jeśli masz zamiar zmieniać z żółtego na biały potrzebować będziesz zapinek ponieważ nie włożysz żółtej żarówki.

Pozdrawiam.

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zdejmowalem zderzaka (mialem v12) i cale gro osob tez tego nie robi. po odkreceniu srub w blotniku zwyklym srubokretem pozostaje jeszcze plastikowy zaczep na kierunkowskazie. mozna probowac wsadzic cos cienkiego miedzy blotnik a kierunkowskaz i namacac i pchac glebiej, jakos tak na dole kierunkowskazu chyba byl ten zaczep, jakis brzeszczot mozna wsadzic, tam jest jeszcze uszczelka po obwodzie kierunku ktora na pewno sie przyssala, mozna poruszac troche probowac poluzowac i wsadzac brzeszczota i ciagnac pomalu kierunkowskaz. ja wyrwalem jeden na chama wiec uwazaj. a jak juz urwiesz to i tak nic sie nie dzieje bo kierunkowskaz jest przykrecany sruba pozniej a te zaczepy to psu na bude, mozna tez sobie skleic cyjanopanem :)

mnie po wymianie zarowki zaczal sie parowac kierunkowskaz. trzeba to jakos pozniej z glowa poskladac. wymienialem cale lampy przednie i obeszlo sie bez ruszania zderzaka.

co do zarowek to wsadzilem sobie diademowe takie o niebieskim zabarwieniu i nie bylo zadnego problemu z ich wymiana. wyjmowala sie po prostu kostka z zarowka, wymienilem zarowke i kostke wsadzilem w spowrotem w kierunek. kierunkowskaz mialem bialy oryginalny z logo bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągniecie kierunku w e38 to 5 min roboty

 

jak podniesiesz maske na błotniku od wewnętrznej strony w tym rowku gdzie jest przykręcony błotnik masz czarną zaślepkę, ściągasz ją wsadzasz śrubokręt odkręcasz, jak jest jasno jeszcze tam dojrzysz zaczep który musisz podważyć i wyciągasz kierunek

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak można wymienić całe lampy przednie bez odkręcania zderzaka ?? to jest nie realne !!

 

Jak nie masz o tym pojęcia to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wyjmowałem przednie lampy w conajmniej 4 sztukach e38 i zawsze robiłem to bez dotykania zderzaka.

 

Otwierasz maskę odkręcasz dwie śrubki od góry, przesuwasz listewke pod lampą w strone nerek, tam są głeboko schowane 2 torxy. Odczepiasz zaczep wchodzący w błotnik, odpinasz wtyczki i wysuwasz lampe.

 

Co do wyjęcia samego kierunkowskazu w błotniku jest otwór zaślepiony plastikiem, plastik wyjmujesz wkładasz przez otwór długi śrubokręt gwiazdkowy, odkręcasz śrubę, podnosisz ten plastik który był przykręcony i wysuwasz kierunkowskaz do przodu. Nie trzeba do tego wyjmować lampy, wystarczy otworzyć maskę i odkręcić jedną śrubę.

 

W internecie bez problemu można znaleźć linki do fotorelacji z takich czynności i jakoś nigdzie nie widać żeby ktoś ściągał zderzak...

 

http://forum.7er.pl/-pozostale-montaz-ringow-ccfl-e38-po-liftingu-galeria-vt6370,15.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Jakbym nie miał pojecia to bym się nie wypowiadał na ten temat

Po 2. Nikogo w błąd nie wprowadziłem ponieważ poprzez sciągniecię zderzaka też idzie wyciągnąć lampe...

 

Nie wiedziałem że nie trzeba sciągać zderzaka....teraz już wiem...ale człowiek uczy się całe życie...

 

Pozdro

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dokładnie. wystarczy odsunąć zaślepkę i dlugim krzyżaczkiem elegansio mozna odkręcić kierunek. przyświeć sobie latarką zebyś mógł trafic na śrubkę. (bedzie w plastikowym kolnierzu.)

pozdrawiam

Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.